Menu Zamknij

Metanabol – efekty oraz skutki uboczne stosowania (gdzie kupić)

Na rynku dostępnych jest wiele środków, które wspomagają budowę mięśni. Jeśli interesujesz się kulturystyką albo po prostu amatorsko chcesz zwiększyć masę mięśniową, to zapewne słyszałeś o preparacie Metanabol.

 

Na jego temat powstało wiele teorii, spekulacji, ale i rzetelnych badań naukowych. W tym wpisie dowiesz się całej prawdy na jego temat. Są to informacje zebrane z wielu źródeł i pokazują wszystkie strony. Zanim zdecydujesz się kupić i stosować ten środek przeczytaj do końca nim będzie za późno.

metandienon-związek-chemiczny-na-budowe-mięśni

Czym jest Metanabol?
Prawdopodobnie jeśli jesteś stałym bywalcem na siłowni to słyszałeś o popularnej metce. Pełna nazwa to metandienon. Jest pochodna testosteronu, który jak wiadomo ma spore znaczenie w budowaniu masy mięśniowej. Początkowo był stosowany jako lek w przypadkach zaniku mięśni po wypadkach czy utraty masy mięśniowej podczas chorób. Jednak badania wykazały, że długotrwałe stosowanie tego związku chemicznego ma negatywny wpływ na narządy wewnętrzne. Obecnie jest on produkowany jedynie w Tajlandii i Rosji.

Metanabol – efekty

Skoro tak wiele osób sięga po metanabol efekty po jego stosowaniu muszą być naprawdę dobre. Wiele osób, które go stosuje wskazuje na stosunkowo szybkie efekty. I tu pojawia się pewien haczyk, ponieważ te szybkie rezultaty po zakończeniu stosowania tabletek znikają w równie ekspresowym tempie. Jednak, aby być w pełni obiektywnym trzeba bliżej się przyjrzeć tym cudownym rezultatom, o których mówią zwolennicy metki.

Mimo tego, że rzeczywiście dochodzi do znacznego wzrostu wagi, to niestety nie jest to typowy przyrost masy mięśniowej, o który każdemu chodzi. Waga podskoczy głównie z powodu wzrostu wody, która zbierze się pod skórą. Przybiera się także w niewielkiej ilości tłuszcz, ale w tym zestawie brak tego najważniejszego czyli mięśni.

Osoby stosujące te tabletki często wyglądają jak nadmuchane balony. Przez zbierającą się pod skórą wodę są wręcz spuchnięci. Warto w takim razie zadać sobie pytanie czy rzeczywiście o takie efekty po Metanabolu chce się osiągnąć? Zdecydowanie nie, a mimo to nie brakuje śmiałków, którzy chętnie po niego sięgają… Może jednak warto zastanowić się nad innym preparatem, który również przyspieszy efekty przybierania masy mięśniowej, ale będzie miał lepszy wpływ na zdrowie.

Metanabol – skutki uboczne

metanabol-skutki-uboczneJeśli chodzi o Metanabol i jego pozytywne efekty to niestety nie można napisać zbyt wiele. Natomiast zdecydowanie więcej wiemy na temat skutków ubocznych jakie występują po jego stosowaniu. Tym bardziej dziwi tak spore zainteresowanie wielu osób tym specyfikiem.

Prawdopodobnie wynika to z pewnego mitu jaki istnieje i dotyczy stosowania właśnie sterydów. Większość tych preparatów aplikuje się poprzez zastrzyki. Natomiast metanabol jest w formie tabletek. W związku z tym wiele osób uważa, że dlatego jest bezpieczny i nie powoduje skutków ubocznych. Niestety to spore uproszczenie i nie ma w nim ani grama prawdy.

Najczęstsze skutki uboczne wywołane przez Metanabol

 1. Uszkodzenie narządów wewnętrznych – głównie wątroby, nerek oraz trzustki.
 2. Wypadanie włosów.
 3. Przybieranie tkanki tłuszczowej.
 4. Problemy skórne oraz pojawienie się trądziku.
 5. Ginekomastia, czyli wzrost gruczołu sutkowego (tzw. męskie piersi).
 6. Pojawienie się problemów z erekcją oraz potencją.
 7. Agresja oraz nadpobudliwość.
 8. Częste zmiany nastroju.

Szczególnie narażone są osoby młode, których proces dojrzewania jeszcze się nie zakończył. Chłopcy zafascynowani starszymi kolegami z zarzeźbionymi mięśniami często padają ofiarami swojej łatwowierności w cudowne specyfiki. Niestety tak to nie działa i jeśli masz mniej niż 20 lat to zdecydowanie nie sięgaj po Metanabol. Skutki uboczne jakie może on wywołać w Twoim organizmie oraz gospodarce hormonalnej mogą się okazać nieodwracalne. Trzeba wiedzieć, że są również inne preparaty, które dają efekty i nie są przy tym szkodliwe dla organizmu. Jednym z nich jest Metadrol, o którym kilka słów pod koniec tekstu – przeczytaj więcej.

Metanabol - skutki uboczne po 100 tabletkach
Na forach internetowych poświęconych tematyce kulturystyki istnieje kilka wątków dotyczących tematyki skutków ubocznych zażywania tego preparatu. Wiele wpisów dotyczy tego jak ich organizm zmienił się po zażyciu aż 100 tabletek. Okazuje się, że znaczna większość tych osób zaczęła odczuwać skutki uboczne stosowania. Najwyraźniej jest to dawka, po której organizm ma dość ciągłego trucia. Nie warto zajadać się tymi tabletkami w oczekiwaniu na spektakularne efekty, ponieważ one nie nadejdą. Natomiast faszerowanie się taką chemią może okazać się tragiczne w skutkach dla zdrowia.

Wpływ Metanabolu na sprawność seksualną

Stosowanie wysokich dawek tabletek w łatwy sposób prowadzi do wielu popularnych zaburzeń na tle seksualnym. Począwszy od obniżenia libido, po zaburzenia erekcji, a nawet bezpłodności. Metka obniża poziom testosteronu w organizmie co właśnie prowadzi do tego typu skutków.

Należy także pamiętać, że na zdolność seksualną mężczyzny ma wpływ także jego stan hormonalny. W przypadku, kiedy dochodzi do ciągłego rozstroju emocjonalnego oraz rozdrażnienia również ma to negatywny wpływ na libido.

Metanabol – dawkowanie tabletek

Jeśli mimo wiedzy jaką już posiadasz po przeczytaniu tego artykułu nadal chcesz sięgnąć po te tabletki, musisz wiedzieć o kilku kwestiach.

Po pierwsze nie można stosować metandienonu dłużej niż przez 8 tygodni. Oczywiście większość „ekspertów” z siłowni nie bierze sobie tego do serca. Jednak trucie organizmu przez tak długi okres czasu może mieć opłakane konsekwencje. Z resztą pisaliśmy o tym powyżej.

Kolejna kwestia to dzienna dawka jaka jest zaleca dla uzyskania najlepszych efektów. W miarę bezpiecznym progiem, którego nie należy przekraczać jest 10-15 mg. Oczywiście osoby marzące o umięśnionej sylwetce nie zważając na konsekwencje zażywają nawet 35 mg na dobę. W takich przypadkach praktycznie nie może być mowy o uniknięciu negatywnych skutków brania tego specyfiku.

Metanabol – gdzie kupić (cena)

Jeśli nadal chcesz kupić metanabol sklep raczej odpada, nie mówiąc już o aptekach. Wspominaliśmy wcześniej, że tabletki są produkowane już tylko w Rosji oraz Tajlandii. Dlatego osoby, które zechcą zacząć brać metandienon będą zmuszone do skupienia swoich poszukiwać raczej na czarnym rynku.

Metanabol Cena
Wiele osób chętnie sięga po ten specyfik również dlatego, że nie należy on do najdroższych. Osoby trenujące i dbające o swoją sylwetkę wydają sporo pieniędzy na odżywki i suplementy wspomagające rozrost masy mięśniowej. Natomiast cena za Metanabol waha się między 100 a 150 złotych. Trzeba przyznać, że to niewiele w porównaniu z innymi preparatami. Jednak wato odpowiedzieć sobie na pytanie czy rzeczywiście warto?

Alternatywa dla Metanabolu

Jeśli ten artykuł naświetlił Ci lepiej temat związany ze stosowanie popularnej metki i słusznie uznałeś, że nie warto ryzykować zdrowia dla szybkich efektów, mamy dla Ciebie kilka alternatyw.

 

tabletki-metadrol

Oczywiście każdego zawsze zachęcamy do stosowania przede wszystkim odpowiedniej diety. Spożywanie dużej ilości białka na pewno pomoże, gdyż jest to podstawowy budulec mięśni. Jednak istnieją różne typy sylwetek, które są bardziej lub mniej podatne na rozbudowanie masy mięśniowej. Dlatego warto wtedy sięgnąć po sprawdzony suplement, który jest bezpieczny dla zdrowia i nie przynosi skutków ubocznych.

Naszym numerem jeden bez wątpienia jest Metadrol. Do jego produkcji są używane naturalne wyciągi z roślin oraz związki chemiczne bezpieczne dla organizmu. Przynosi zdecydowanie lepsze efekty niż inne preparaty. Nie ma sensu sięgać po Metanabol kiedy można mieć lepsze i trwalsze efekty dzięki Metadrolowi.

 

Metadrol – zalety stosowania

 • Zwiększa siłę mięśni,
 • Przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej,
 • Poprawia wytrzymałość podczas treningu,
 • Niweluje zmęczenie po treningu,
 • Przyspiesza regeneracje.

Skoro poznałeś już wady i zalety popularnych produktów na zwiększenie masy mięśniowej możesz dokonać najlepszego dla Ciebie wyboru.  Jeśli ważne jest dla Ciebie Twoje zdrowie oraz długotrwałe efekty wybierz Metadrol.  Natomiast jeśli interesują Cię szybkie efekty i nie zważasz na skutki uboczne to śmiało kup Metanabol.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *